ИндонезијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Kadipaten, Yogyakarta, Yogyakarta: 55132

55132

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Kadipaten, Yogyakarta, Yogyakarta
Град :Kadipaten
Регионот 2 :Yogyakarta
Регионот 1 :Yogyakarta
Земја :Индонезија
Поштенски :55132

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :ID-YO
ширина :-7.80000
должина :110.36000
Временска Зона :Asia/Jakarta
Координирано Универзално Време :UTC+7
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Kadipaten, Yogyakarta, Yogyakarta се наоѓа во Индонезија. Нејзините поштенски код е 55132.

Другите се е достапен
Kadipaten, Yogyakarta, Yogyakarta,55132 ©2014 Поштенски Пребарување